اخبار و مقالات

تجهیزات چاپ سه بعدی

تجهیزات-چاپ-سه-بعدی

پرینت سه بعدی فرآیندی است که از طراحی به کمک کامپیوتر یا CAD برای ایجاد اشیاء لایه به لایه استفاده می کند . پرینت سه بعدی معمولاً در صنایع تولیدی و خودروسازی استفاده می شود ، جایی که ابزارها و قطعات با استفاده از چاپگرهای سه بعدی و یا به عبارتی تجهیزات چاپ سه بعدی ساخته می شوند . همانطور که قابلیت های چاپ سه بعدی همچنان در حال رشد است ، ارزش آن نیز افزایش می یابد .

تجهیزات چاپ سه بعدی

برای داشتن پروژه های چاپی لازم است تا ساز و کار چاپگر های سه بعدی و یا به عبارتی خدمات چاپ سه بعدی را بیاموزید . چاپگر سه بعدی از CAD برای ایجاد اشیاء سه بعدی با مواد مختلف مانند پلاستیک مذاب و یا پودر استفاده می کند . تجهیزات چاپ سه بعدی می‌توانند در اشکال و اندازه‌ های مختلفی تولید شوند ، از تجهیزاتی که می‌توانند روی میز قرار بگیرند تا مدل‌ های بزرگ ساختمانی که در ساخت خانه‌ های پرینت سه بعدی استفاده می‌شوند . سه نوع اصلی پرینترهای سه بعدی وجود دارد که هر کدام از روش های کمی متفاوت استفاده می کنند .

انواع

  • چاپگرهای استریولیتوگرافی یا SLA مجهز به لیزری هستند که رزین مایع را به پلاستیک تبدیل می کند .
  • تف جوشی لیزری انتخابی یا چاپگرهای SLS، لیزری دارند که ذرات پودر پلیمر را به ساختاری جامد تبدیل می کند . انواع تجهیزات چاپ سه بعدی دارای لیزر های قدرتمند هستند .
  • مدل سازی رسوب ذوب شده یا چاپگرهای FDM رایج ترین هستند. این چاپگرها رشته های ترموپلاستیک را آزاد می کنند که از طریق یک نازل داغ ذوب می شوند و یک جسم لایه به لایه تشکیل می دهند .
  • چاپگرهای سه بعدی مانند جعبه های جادویی در نمایش های علمی تخیلی نیستند. در عوض، چاپگرها – که تا حدودی مشابه پرینترهای جوهرافشان دو بعدی سنتی عمل می کنند – از روش لایه بندی برای ایجاد شی مورد نظر استفاده می کنند. آنها از ابتدا کار می کنند و لایه به لایه روی هم انباشته می شوند تا زمانی که جسم دقیقاً همانطور که تصور می شد به نظر برسد .
تجهیزات-چاپ-سه-بعدی

افرادی که در صنعت چاپ سه بعدی مشغول می باشند ، لازم است تا راهنمایی های استفاده از آن را فرا گیرند …

پرینت سه بعدی چیست؟

چاپ سه بعدی و یا به عبارتی پرینت سه بعدی از طراحی به کمک کامپیوتر و برای ایجاد اشیاء سه بعدی آن هم از طریق روش لایه بندی استفاده می کند . گاهی اوقات به عنوان تولید افزودنی شناخته می شود ، چاپ سه بعدی شامل لایه بندی موادی مانند پلاستیک ، کامپوزیت و یا مواد زیستی برای ایجاد اشیایی است که از نظر شکل ، اندازه ، استحکام و رنگ متفاوت هستند . تجهیزات چاپ سه بعدی و یا پرینت سه بعدی همچنین صنعت مراقبت های بهداشتی را تکان داد . در سال 2020، همه‌گیری COVID-19 بیمارستان‌ها را تحت تأثیر قرار داد و نیاز به تجهیزات حفاظت فردی را افزایش داد . شرکت‌های بزرگ ، استارت‌ آپ‌ ها و حتی دانش‌ آموزان دبیرستانی با پرینترهای سه‌ بعدی پا به عرصه گذاشته و شروع به فعالیت کردند . پرینت سه بعدی نه تنها نحوه ساخت PPE و تجهیزات پزشکی را تغییر می دهد ، بلکه پروتزها و ایمپلنت ها را نیز ساده تر می کند . محصولات پرینترهای سه بعدی با کیفیت مستلزم تجهیزات با کیفیت تر می باشد . سفارش پرینت سه بعدی از طریق فروشگاه آنلاین سارای در دسترس می باشد .

چرا پرینت سه بعدی

انعطاف پذیری ، دقت و سرعت پرینترهای سه بعدی و یا تجهیزات چاپ سه بعدی ؛ آنها را به ابزاری امیدوار کننده برای آینده تولید تبدیل کرده است . امروزه بسیاری از پرینتر های سه بعدی برای آنچه که نمونه سازی سریع نامیده می شود استفاده می شوند . شرکت‌ ها در سرتاسر جهان اکنون از پرینتر های سه‌ بعدی استفاده می‌کنند تا نمونه‌ های اولیه خود را در عرض چند ساعت بسازند . در واقع ، برخی از کسب و کارها ادعا می کنند که چاپگرهای سه بعدی فرآیند نمونه سازی را 10 برابر سریعتر و پنج برابر ارزانتر از فرآیندهای معمول R&D می کنند . پرینترهای سه بعدی تقریباً در هر صنعتی می توانند نقشی را ایفا کنند ، آنها فقط برای نمونه سازی استفاده نمی شوند . بسیاری از پرینتر های سه بعدی وظیفه چاپ محصولات نهایی را بر عهده دارند .

تجهیزات پرینت سه بعدی با کیفیت در فروشگاه سارای

فروش تجهیزات چاپ سه بعدی با کیفیت بالا ، در فروشگاه سارای ارائه می شود . اگر کسب و کار شما در حوزه ی کار با پرینترهای سه بعدی می باشد ، بایستی لوازم و ابزار های آن را تهیه کنید ؛ به راحتی می توانید از طریق فروشگاه آنلاین سارای و با بررسی کامل ویژگی های این تجهیزات ، مورد مناسب خود را سفارش دهید . در صورت مبتدی بودن می توانید مقاله ی ( چاپ سه بعدی برای مبتدیان: راهنمای چگونگی | CNN تاکید کرد ) مطالعه کنید .

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *