اخبار و مقالات

قلم سه بعدی

قلم-سه-بعدی

استفاده از قلم سه بعدی امروزه طرفداران بسیاری یافته است ، برخی افراد از این ابزار استفاده تفریحی و شخصی دارند ، برخی دیگر نیز برای ایجاد محصولات مورد نیاز جامعه و ایجاد کسب و کار از آن استفاده می کنند . در حالت کلی کار با این قلم به نوعی خلاقیت و نوآوری محسوب می شود .

قلم سه بعدی

قلم سه بعدی قلمی است که پلاستیک گرم شده را از نازل قلم بیرون می زند . شما به هیچ نرم افزاری نیاز ندارید هیچ فایلی برای انتقال وجود ندارد و هیچ فناوری دشواری برای تسلط وجود ندارد . با یک خودکار سه بعدی می توانید یک گرافیک برجسته را روی یک تکه کاغذ و یا هر سطح صافی بکشید . اما چیزی که یک خودکار سه بعدی را واقعاً منحصر به فرد می کند ، توانایی آن در “کشیدن” در هوا است که به شما امکان می دهد فوراً ساختار های سه بعدی درست در مقابل خود ایجاد کنید ، که می توانید آنها را بردارید و در دست بگیرید . استفاده از یک خودکار سه بعدی ، بسیار شبیه به استفاده از تفنگ چسب است . هنگامی که فیلامنت از فیلتر خارج می شود ، به سرعت سرد شده و به هر شکلی که آن را درآورده اید ، سفت می شود .

بهترین قلم سه بعدی برای کودکان

بهترین خودکار سه بعدی برای کودکان 3Doodler Start+ Essentials (2021) است که برای کودکان شش ساله به بالا مناسب است . کنترل ها ساده هستند و همه چیز تحت شدیدترین تست های ایمنی قرار گرفته است. هیچ قسمت داغی روی قلم وجود ندارد و فیلامنت Eco-Plastic آن غیر سمی، فاقد BPA و در کمپوست خانگی کاملاً زیست تخریب پذیر است. معمولاً حدود 45 روز طول می کشد تا پلاستیک تجزیه شود . تمامی تجهیزات چاپ سه بعدی در سارای 3D ارائه می شود .

بهترین قلم سه بعدی برای مبتدیان

از نظر ما، بهترین قلم سه بعدی برای مبتدیان، 3Doodler Create+ است، زیرا استفاده از آن بسیار آسان است. فقط قلم 3D را به برق وصل کنید، پلاستیک خود را وارد کنید، صبر کنید تا گرم شود، سپس می توانید سه بعدی ابله بزنید. پلاستیک گرم شده اکسترود شده تقریباً فوراً سخت می شود، بنابراین می توانید ساختارهای سه بعدی را به صورت دست آزاد یا روی شابلون بکشید. این خودکار سه بعدی با رنگ‌ های مختلف پلاستیک، که همگی بی‌خطر و غیرسمی هستند، و یک کتاب راهنمای فعالیت برای شروع ارائه می‌شود.

تاثیر قلم بر محیط زیست

اگر می خواهید با قلم سه بعدی خود به محیط زیست آسیب نرسانید ، پلاستیکی که از انواع فیلامنت ها توصیه می کنیم PLA است که مخفف پلی لاکتیک اسید است . پلی استری مشتق شده از زیست توده تجدیدپذیر ، معمولاً از نشاسته گیاهی تخمیر شده مانند ذرت ، کاساوا ، نیشکر یا خمیر چغندر قند ؛ این نوع پلاستیک هم زیست تخریب پذیر و هم پایدار است . به طور خاص ، معمولاً حدود 6 تا 12 ماه طول می کشد تا تجزیه شود ، در حالی که برای اکثر پلاستیک ها صدها سال طول می کشد . نوع دیگری از پلاستیک که معمولا در قلم های سه بعدی استفاده می شود ( ABS ) برای محیط زیست چندان مناسب نیست . مخفف آکریلونیتریل بوتادین استایرن، ABS بر پایه نفت و غیر قابل تجزیه زیستی است. هم برای محیط زیست مضر است و هم برای انسان سمی تر از PLA است .

قلم سه بعدی

فیلامنت مناسب قلم سه بعدی، بیشتر فیلامنت PLA و فیلامنت ABS هستند که بر اساس استفاده و نوع قلم …

نحوه کار

نحوه کار بیشتر قلم‌ های سه‌ بعدی با تغذیه پلاستیک از طریق قلم می باشد ، که سپس آن را قبل از بیرون آمدن از یک نازل در انتهای قلم ذوب می‌کند (این چیزی است که ما آن را «اکستروژن» می‌نامیم. بسته به موادی که داخل قلم قرار می دهید ، قلم تا دمای متفاوتی گرم می شود . هنگامی که از قلم سه بعدی خارج می شود ، پلاستیک ذوب شده نرم و چکش خوار است ، اما در عرض چند ثانیه جامد می شود و ساختاری محکم ، پایدار و قابل برداشت را ایجاد می کند .

چه کسی از قلم سه بعدی استفاده می کند؟

دامنه ی استفاده از ازین قلم های سه بعدی بسیار متنوع است و نمی توان در استفاده از آن محدودیت در نظر گرفت . حتی گاهی کودکان نیز برای ایجاد کاردستی از آن استفاده می کنند ، اما ما می بینیم که قلم سه بعدی عمدتاً توسط هنرمندان ، سازندگان ، طراحان (مد و خانه) ، مربیان ، مهندسان ، تعمیرکاران DIY ، علاقه مندان و تقریباً هر کسی که می خواهد داشته باشد استفاده می شود . مقاله ی ( با قلم سه بعدی چه چیزی می توانید بسازید؟ ) می تواند تا حدودی دامنه ی محصولات تولیدی با این قلم ها را معرفی کند .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *