اخبار و مقالات

فرایند AM

فرایند ATM

فرایند AM یا Additive Manufacturing

در تولید افزایشی یا فرایند AM قطعات مکانیکی، استفاده از روش CAD برای تعریف مجازی قطعات مورد استفاده قرار می‌ گیرد. ممکن است محصولات کوچک یا حتی تا حدی ساده، تنها برای ایجاد مدل‌ های تجسمی از AM استفاده کنند. در حالی که محصولات بزرگ تر، پیچیده‌ تر و با محتوای مهندسی بیشتر، در طول فرآیند توسعه خود با AM در ارتباط خواهند بود. همچنین، در مراحل اولیه فرآیند توسعه ممکن است نیاز به تولید قطعه به قطعه خام باشد و AM به دلیل سرعت بالا در ساخت، مورد استفاده قرار گیرد. در مراحل بعدی فرآیند AM، قطعات ممکن است قبل از استفاده، به پاکسازی دقیق و پس‌ پردازش (شامل سمباده‌ زنی، آماده‌ سازی سطح و رنگ‌ کردن) نیاز داشته باشند و AM به دلیل پیچیدگی شکلی که بدون نیاز به استفاده از ابزار تولید می‌ شود، مفید خواهد بود.

هشت مرحله فرآیند های AM

مرحله 1: CDA

تمامی قطعات تولید شده در روش تولید افزایشی، با استفاده از یک مدل سه‌ بعدی توصیف می‌ شوند. برای این منظور، تقریباً هر نرم‌ افزار حرفه‌ ای مدل‌ سازی CAD برای ایجاد اشیاء جامد مورد استفاده قرار می‌ گیرد. اما نتیجه‌ ای که توسط پرینتر سه‌ بعدی تولید می‌ شود، باید به صورت سه‌ بعدی یکپارچه یا نمایش سطحی باشد. تجهیزات معکوس مهندسی (مانند اسکن لیزری و نوری) نیز می‌ توانند برای ایجاد این نمایش استفاده شوند.

CAD در فرایند AM

مرحله 2: تبدیل به STL

در اکثر موارد در روش تولید افزایشی، برای ایجاد فایل، تقریباً تمامی سیستم‌ های CAD این فایل را با فرمت STL تولید می‌ کنند. این فایل سطوح بیرونی بسته‌ ی مدل اصلی CAD را توصیف کرده و مبنای محاسبه بخش‌ ها را ایجاد می‌ نماید.

مرحله 3: انتقال به دستگاه AM و به تصحیح فایل STL

فایل STL بخشی از مدل را که باید به دستگاه تولید افزایشی منتقل شود را توصیف می‌ کند. در این مرحله از فرایند AM، گاهی نیاز است که به دلایلی مانند اندازه، موقعیت و جهت ساخت، اصلاحاتی کوچک در فایل انجام شود.

مرحله 4: تنظیم دستگاه در فرایند AM

تنظیم دستگاه AM از فرآیند ساخت بسیار ضروری است، زیرا این تنظیمات ممکن است به عوامل مختلفی مانند محدودیت‌های مواد، منبع انرژی، ضخامت لایه‌ها، زمان‌بندی و غیره مرتبط باشند.

مرحله 5: ساخت در فرایند AM

خصوصیت مکانیزه بودن فرآیند ساخت باعث می‌ شود بسیاری از فعالیت‌ ها بدون نیاز به نظارت مستقیم انجام شوند. با این حال، برای اطمینان از عدم وقوع خطا هایی مانند اتمام مواد، نیروی کار یا خرابی نرم‌ افزار و …، نیاز به نظارت سطحی وجود دارد.

STL در-فرایند ATM

مرحله 6:حذف

با پایان فرآیند ساخت در فرایند AM، قطعات باید از دستگاه جدا شوند. این عملیات نیازمند تعامل با دستگاه است که ممکن است دارای قفل امنیتی داخلی باشد این مرحله از فرایند AM برای اطمینان از مواردی چون کاهش دمای کار یا غیرفعال بودن قطعات جدا شده انجام می گیرد.

مرحله 7:پس پردازش در فرایند AM

بعد از جداسازی قطعات از دستگاه، باید پاکسازی اضافی روی آن‌ها انجام شود تا برای استفاده آماده شوند. در این مرحله، ممکن است قطعات ضعیف باشند یا زوایایی داشته باشند که باید جدا شوند. بنابراین، نیاز به زمان، دقت و فعالیت‌های دستی تخصصی وجود دارد.

مرحله 8: کاربرد

در حال حاضر، ممکن است قطعات برای استفاده آماده باشند. با این حال، احتمال دارد قبل از قابلیت استفاده قابل قبول، نیاز به پردازش‌ های اضافی داشته باشند. به عنوان مثال، برای داشتن بافت و پوشش سطحی قابل قبول، نیاز به آسترکاری و رنگ‌ آمیزی ممکن است وجود داشته باشد. اگر نیاز به پرداخت و سطح کار بسیار دقیق باشد، این فرآیند ممکن است دشوار و زمان‌ بر باشد. حتی ممکن است لازم باشد این قطعات با سیستم‌ های مکانیکی یا الکترونیکی دیگر مونتاژ شوند. مراحل مختلفی در فرایند AM تا به حال بحث شده است، اما نباید فراموش شود که بسیاری از دستگاه‌ های AM از تکنولوژی پرینتر یا لیزری ضعیف استفاده می‌ کنند. بنابراین، باید آن ها را به‌ طور کامل نظارت کرده و از آن ها در محیط‌ های کثیف یا شلوغ استفاده نشود. اگرچه دستگاه‌ ها به‌طور معمول به‌گونه‌ ای طراحی می‌ شوند که بدون حضور افراد کار کنند، اما کنترل مداوم در برنامه نگهداری آن ها بسیار مهم است و نیاز به تکنولوژی‌ های مختلف در مراحل نگهداری آن ها وجود دارد. لازم به ذکر است که فرآیند AM جلوتر از استاندارد ها و فرآیند های معمول قرار دارند. بسیاری از فروشندگان دستگاه‌ ها توصیه می‌ کنند از الگو های آزمایشی برای اطمینان از عملکرد قابل قبول دستگاه با محدودیت‌ های مشخص استفاده شود.

مواد نیز نیاز به بررسی دقیق مانند ماشین‌ آلات دارند. مواد خامی که در برخی از فرآیند AM استفاده می‌ شوند. دارای عمر محدودی هستند و ممکن است نیاز به شرایط نگهداری خاص داشته باشند تا از واکنش‌ های شیمیایی ناخواسته جلوگیری شود. آن ها باید از تماس با رطوبت، نور زیاد و محدودیت‌ های دیگر محافظت شوند. اکثر فرآیند ها از موادی استفاده می‌ کنند که قابل استفاده برای چندین بار ساخت هستند. با این حال، استفاده مکرر از آن ها ممکن است ویژگی‌ های مواد را ضعیف کند و در نتیجه، لازم است در فرآیند بازیافت تأکید بر حفظ کیفیت مواد باشد.

چرا از واژه تولید افزایشی استفاده می شود؟

فرآیند های افزایشی یا فرایند AM در ترکیب لایه به لایه مواد آن چیزی است که ما تاکنون برای توصیف این تکنولوژی به آن پرداخته ایم. به نظر می رسد اصطلاح تولید افزایشی، یا فرایند AM این مسئله را کاملا توضیح می دهد . اما محصولات دیگری هم وجود دارند که در توصیف این تکنولوژی به عنوان شیوه ای برای بیان هدف کلی و فواید تکنولوژی برای توسعه محصول کاربرد دارند . این بخش مربوط به آن است :

ساخت خودکار (AUTOFAB)

این اصطلاح توسط مارشال برنز در کتابی با همین نام مطرح شد که یکی از اولین کتاب‌ هایی بود که در اوایل دهه ۱۹۹۰ درباره این تکنولوژی منتشر شد. در این کتاب تأکید بر استفاده از اتوماسیون در فرآیند تولید محصول وجود دارد و به همراه آن، ساده‌ سازی یا حذف عملیات دستی از این فرآیند نیز ذکر شده است. کامپیوتر ها و کنترل‌ کننده‌های میکرو برای کنترل و نظارت بر اجزای سیستم به کار گرفته شده‌ اند. اگر چه برنز در ابتدا بر تکنولوژی‌ هایی تمرکز داشت که در همین کتاب پوشش داده شده‌ اند، اما این اصطلاح نیز برای توصیف سایر فرآیند های مبتنی بر کنترل عددی ماشین (CNC) قابل استفاده است، زیرا منبع مستقیمی وجود ندارد که نشان دهد چگونه قطعات ساخته می‌ شوند یا چه مراحلی در آن ها طی می‌ شود. با این حال، برخی از تکنولوژی‌ های کلیدی که پس از نوشتن این کتاب توسعه یافته بودند، حذف شده‌ اند.

فرایند ATM

ساخت آزاد یا ساخت آزاد یکپارچه

تاکید در این قسمت از مقاله فرایند AM بر قابلیت فرآیند هایی است که به ساخت شکل‌ های هندسی پیچیده می‌ پردازند. گاهی اوقات فواید این تکنولوژی‌ ها به عنوان “پیچیدگی در عین آزادی” توصیف می‌ شوند، که به معنای آن است که شکل نهایی محصول از اهمیت بیشتری برخوردار است. به عنوان مثال، در یک دستگاه ساده می‌ توان یک مکعب استوانه‌ ای با همان حجم، زمان و نیروی لازم برای ساخت یک ساختار آنوماتیک پیچیده را داشت. مفهوم “شکل آزاد” به معنای عدم وابستگی به شکل در فرآیند تولید است و با فرآیند های تولید معمولی که بیشتر با افزایش پیچیدگی هندسی مرتبط است، بسیار متفاوت است.

تولید افزایشی یا تولید براساس پایه

توضیحات ارائه شده درباره روش ساخت قطعات با استفاده از افزودن مواد به صورت لایه‌ ای است. این روش در تضاد با تکنولوژی ماشینی است که در آن مواد را حذف یا کاهش می‌ دهد. لازم به ذکر است که برخی از فرآیند ها به طور کامل افزایشی نیستند و ممکن است در برخی از نقاط مواد را اضافه کنند. اما به همان صورت در برخی از فرآیند های کاهشی استفاده می‌ شوند. اکنون تمام فرآیند های تجاری به صورت لایه به لایه عمل می‌ کنند که تاکنون این روش اساسی استفاده شده است. اما در آینده ممکن است روش‌ های دیگری نیز به این مجموعه اضافه شوند که با این مقاله سازگار باشند. با تغییر کمی، ساخت افزایشی یک اصطلاح است که توسط تری ووهلز، مشاور صنعتی معروف در این حوزه، مطرح شد. ووهلز گزارش صنعتی بزرگی در زمینه ساخت افزایشی جمع آوری و ارائه کرد. با این حال، بسیاری از افراد حرفه‌ ای اصطلاح “تولید” را به جای “ساخت” ترجیح می‌ دهند. زیرا “ساخت” دارای معنای منفی است که ممکن است به این نتیجه برسیم که قطعه هنوز به تولید نهایی نرسیده و همچنان در سطح “نمونه اولیه” قرار دارد. علاوه بر این، در برخی مناطق دنیا، اصطلاح “ساخت” با خم کردن صفحات فلزی و فرآیندهای مرتبط با آن در ارتباط است، و به همین دلیل استفاده از عبارت “تولید افزایشی” گسترش یافته است، به طوری که در کتاب اخیر ووهلز از همین عبارت استفاده نشده است.

لیتوگرافی سه بعدی 5 یا چاپ سه بعدی در فرایند AM

دو عبارت که از ابتدا برای توصیف دستگاه‌ های خاص استفاده می‌ شد: استریولیتوگرافی یا لیتوگرافی سه بعدی (SL) که توسط شرکت آمریکایی 3D Systems توسعه یافت و پرینت سه بعدی (3DP) که توسط پژوهشگران MIT که فناوری پرینتر جواهرافشان را اختراع کرده بودند. به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌ گرفت.

هر دو عبارت به فرآیند های دو بعدی (لیتوگرافی و پرینت) و توسعه آن ها به بعد سوم اشاره می‌ کردند. به دلیل اینکه بسیاری با تکنولوژی پرینت آشنا بودند. مفهوم پرینت سه بعدی می‌ توانست به طور کامل قابل درک برای آن ها باشد. بسیاری فکر می‌ کردند که در نهایت عبارت پرینت سه بعدی به عنوان تنها واژه توضیح‌ دهنده فناوری‌ های ساخت افزایشی استفاده خواهد شد. اما علاقه اخیر رسانه‌ ها این موضوع را به واقعیت تبدیل کرد و عبارت سه بعدی به عنوان یکی از واژه‌ های شناخته‌ تر در این کتاب شناخته شد.

فرایند ATM

نمونه سازی سریع

واژه نمونه سازی سریع به این دلیل ایجاد شده که بوسیله فرآیند تکنولوژی قابلیت ترفیع یا جایگزینی تولیدات بعداز طراحی آنهامحقق باشد. تولید کنندگان و توسعه دهندگان کالا عادت داشتند که نمونه سازی را یک فرآیند پیچیده ، خسته کننده و پرهزینه تصور کنند که معمولا مانع مراحل توسعه و ساخت در طول معرفی یک محصول جدید می شد. به نظر می رسد که RP این فرایند را سرعت بخشید. و از این رو این واژه مورد قبول قرار گرفت . به هرحال، کاربرن و توسعه دهندگان این تکنولوژی اکنون متوجه شدند. که تکنولوژی AM برای بیشتراز فقط یک نمونه اولیه قابل استفاده است .

جمع بندی

این تکنولوژی در زمینه‌ های مختلف از جمله آزمایش، ابزارسازی، تولید و سایر حوزه‌هایی که خارج از تعریف “نمونه اولیه” قرار دارند. پیشرفت‌ های مهمی در دقت و ویژگی مواد داشته است. با این حال، همچنین مشاهده می‌ شود. که بیشتر واژه‌ هایی که در بخش های قبل مقاله فرایند AM ذکر شده‌ اند، به صورت ناقص هستند. یک احتمال این است که بسیاری از افراد، بدون محدود کردن آن به ساخت نمونه‌ های اولیه، ادامه دهند به استفاده از عبارت RP، و این مسئله بیشتر یک مشکل برای شرکت IBM است. که محصولات را می‌ سازد نه مانند دستگاه‌ های تجاری و محصولات تولیدکنندگان سه ام در خارج از صنایع معدنی، به نحوه رشد اصطلاحات در آینده بسیار جالب است. در جایی که امکان دارد، در این کتاب از عبارت تولید افزایشی (فرایند AM) به عنوان یک واژه عمومی به دنبال نام تکنولوژی‌ هایی استفاده شده است. با این حال، واژه‌ های مختلف ممکن است بسته به شرایط خاص استفاده. تأکیدی خاص داشته باشند. بنابراین، هم در این کتاب و هم در تحقیق و مطالعه متون دیگر، خواننده باید به دقت به معنای متن توجه کند تا بهتر درک کند که هر یک از این اصطلاحات چه مفهومی دارند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *